Navigation
Oczyszczanie ciała z toksyn

Zabieg oczyszczania organizmu z toksyn

Zdrowie a jony

Zdrowie człowieka zależy od objętości jonów w organizmie (jon - atom, który oddał lub przyjął elektron). Zdrowa osoba powinna mieć 80% jonów ujemnych i 20% jonów dodatnich. Ale organizm człowieka jest jak wielki magnez, który przyciąga i magazynuje toksyny. Ciężkie metale, częściowo utlenione tłuszcze, nieprzyswojone proteiny, cholesterol, kwas moczowy, kwas mlekowy, szereg związków chemicznych znajdujących się w wodzie, powietrzu i żywności dostają się w postaci jonów do stawów, tętnic, nerwów i tkanek. Wymienione toksyny zakłócają normalne funkcjonowanie organizmu wywołując choroby, alergie i problemy układu odpornościowego. 

Na czym polega zabieg

Proces oczyszczania jonowego (Ion detox) jest metodą pozwalającą na oczyszczenie całego organizmu poprzez zanurzenie stóp w ciepłej wodzie i poddaniu się naprzemiennemu działaniu dodatnich i ujemnych jonów wytwarzanych przez generator jonowy. Zabieg usuwa z organizmu toksyny-jony bez względu na rodzaj ładunku elektrycznego, jakim są obdarzone. Jony wytwarzane przez urządzenie podczas zabiegu przyciągają przeciwnie naładowane jony (toksyny), które na zasadzie zjawiska osmozy zostają usunięte z organizmu.

Efekty terapii

Zabieg umożliwia zredukowanie bólu, opuchlizny, obrzęku i innych symptomów spowodowanych przez niewłaściwy tryb życia, jak również pozbycie się toksyn nagromadzonych w ciele.

Podczas sesji woda może przybierać różne kolory (np. żółto-zielony, pomarańczowy, brązowy, czarny, ciemnozielony). Pojawić się może biała piana, cząstki przypominające biały ser, czarne pyłki, czerwone pyłki, różnokolorowe pęcherzyki, brązowe cząstki.

Poszczególne cząstki i kolory są związane z zanieczyszczeniem pochodzącym z nerek, pęcherza, dróg moczowych, gruczołu krokowego, stawów, wątroby, zanieczyszczenia tytoniem, z pęcherzyka żółciowego, śluzówki z gruczołów limfatycznych.

Uzyskany kolor wody może być zatem wstępną diagnozą stanu zdrowia.